Nie tylko zegarki

Szwajcaria kojarzy się przede wszystkim z flagą o nietypowych proporcjach boków, czekoladą, bankami, zegarkami… Ale czy tylko? Mieszkańcy szczególnie dumni są z charakterystycznego logo opatrzonego podpisem SWISS MADE. Logo to stało się gwarancją, że produkt w całości został zaprojektowany, wyprodukowany i złożony w Szwajcarii.

Logo to wyróżnia także serię akumulatorowych urządzeń do ręcznego spinania za pomocą taśmy polipropylenowej (PP) oraz poliestrowej (PET) – spinarek z serii STB. Ta niewielka rodzina składa się z trzech cenionych szeroko narzędzi: stworzonego z myślą o pakowaniu delikatnych towarów modelu STB-71, uniwersalnego elektronarzędzia STB-73 oraz zawodnika do zadań specjalnych: STB-75 oferującego maksymalną siłę naciągu do 4500 N.

Zespół projektujący wiązarki podkreśla, że stworzone rozwiązanie cechują trzy wyznaczniki: intuicyjność, inteligencja oraz innowacyjność. Brzmi tajemniczo i intrygująco.

Żółto-czarne wiązarki znalazły swoje zastosowanie praktycznie wszędzie i cenione są za swoją niezawodność, niewielki ciężar i doskonałe wyważenie w dłoni operatora. Duży dotykowy panel sterujący ukazuje w czasie rzeczywistym takie wartości jak rzeczywistą siłę przyłożoną, stan baterii, tryb pracy, czas zgrzewu i inne. Wspomniany panel to intuicyjny interfejs pozwalający na szybką konfigurację dowolnego parametru, a zastosowanie trybu AUTO czy funkcji ULUBIONE sprawiają, że praca z nowoczesną spinarką STB staje się nie tylko łatwa, ale wręcz przyjemna.

Którą spinarkę zatem wybrać? Zależy to przede wszystkim od opinanego towaru, jego ciężaru, właściwości fizycznych oraz sposobu transportowania. I tak, model STB-71 oferuje najniższy zakres siły opinania, który dzięki użyciu funkcji SOFT można obniżyć z wartości domyślnej, 400 N do zaledwie 150 N. Narzędzie przystosowane jest do pracy z taśmami PET 10 x 0,59 mm lub 3 x 0,59 mm oraz taśmami PP o szerokościach 9 x 0,55 mm, 12 x 0,55 mm i 13 x 0,75 mm i sprawdzi się podczas manualnej paletyzacji lub konfekcjonowania asortymentu z zbiorczych opakowaniach kartonowych, odzieży, itp.

Wiązarka STB-73 sprawdza się wszędzie tam, gdzie pakowany lub paletyzowany jest standardowy towar, którego waga pozwala na stosowanie uniwersalnych taśm PET o szerokości 13 mm i grubościach np. 0,59 lub 0,72 mm lub wytrzymała i odporna na wyciąganie taśma PET o szerokości 16 mm i grubości 0,72 oraz 0,84 mm. Obniżona siła naciągu do 400 N umożliwia także stosowanie tańszych taśm PP o szerokości 13 czy 16 mm i grubościach odpowiednio 0,75 oraz 0,80 mm.

Model STB-75 pozwoli na wykonanie 800-300 wiązań na w pełni naładowanej baterii (w zależności od wybranej wartości siły opinania), jednak dzięki krótkiemu czasowi ładowania ogniwa (25-45 min) wiązarka z pewnością sprosta wszelkim wyzwaniom stawianym podczas opinania i zabezpieczania nawet bardzo ciężkich i wymagających ładunków przy zastosowaniu taśm PET o szerokości 16 lub 19 mm i grubościach 0,84, 1,00 lub 1,27 mm, co umożliwia spinanie ciężkich wyrobów stalowych, tartacznych, maszyn czy produktów betonowych oraz kamieniarskich.