Zapytania
  • Brak produktów na liście
Ulubione
Porównanie
Konto

Automatyczna wiązarka do pionowego wiązania palet TP-733VTS z górną głowicą spinającą

733 VTS
Automat do pionowego spinania palet TP-733VTS – górna głowica umożliwia wiązanie nawet niskich pakietów, łatwa integracja z liniami przenośników

Wiązarka TP-733VTS została zaprojektowana jako uniwersalne narzędzie do paletyzacji produktów, które dzięki umieszczonej na górze głowicy zda egzamin przy spinaniu pakietów o wysokości pomiędzy 300 a 1450 mm. Urządzenie idealnie nadaje się do integracji z liniami pakującymi, przenośnikami itp., zaś intuicyjny panel dotykowy Siemems usprawnia sterowanie maszyną czy wyświetli aktualne ustawienia.

Główne cechy:

Głowica spinająca ARES TP-733-SH korzysta z produkowanych w Niemczech silników bezszczotkowych, co przekłada się na długą żywotność komponentów oraz wysoką sprawność dzięki eliminacji stosowanych powszechnie cięgien, pasów itp.

Głowica TP-733-SH ARES
Głowica TP-733-SH ARES

Sterownik oraz panel dotykowy Siemens ułatwiają operację, wyświetlają porady oraz status urządzenie w czasie rzeczywistym.

PLC Siemens wiązarka automatyczna Transpak TP-503
PLC Siemens

Pływająca głowica dba o równomierny naciąg taśmy wokół spinanego pakietu. Wysoka wydajność wynika również z opracowanego rozwiązania, które umożliwia podanie taśmy koniecznej do wykonania kolejnego cyklu bez konieczności powrotu głowicy do położenia startowego.

Tarciowe wykonanie spoiny gwarantuje wysoka wytrzymałość zgrzewu zarówno w przypadku stosowania taśm polipropylenowych (PP), jak i poliestrowych (PET). Oferowana standardowo siła opinania to 1100-3200 N (110-320 kgF). Opcjonalnie, w przypadku spinania delikatniejszych produktów możliwe jest zastosowanie głowicy oferującej nacią w przedziale 200-1200 N (20-120 kgF).

Podobnie jak w przypadku innych modeli Transpak przeznaczonych do spinania palet (TP-733VLM “Pollux”, TP-733H “Castor”), model 733-VTS “Zelos” posiada wypracowane wcześniej rozwiązania, takie jak łatwy dostęp do prowadnic taśmy bez użycia narzędzi, opcję wyrzuty końcówki taśmy, regulowany czas wykonania oraz stygnięcia spoiny, czy regulowaną prędkość ruchu głowicy (w zakresie 70-200 mm/s), co, w połączeniu z systemem wykrywania wysokości ładunku, dodatkowo chroni pakiety podatne na uszkodzenia.

Bezpieczeństwo przede wszystkim – urządzenie do pionowego spinania palet TP-733VTS wyposażone jest w dodatkowy obwód zatrzymania awaryjnego oraz łatwo integruje się z zabezpieczeniami i systemami mutującymi.

Model TP-733VTS oferuje tradycyjnie szeroki wachlarz opcji dodatkowych, takich jak, m.in. sygnalizator świetlny ostrzegający o końcu taśmy na szpuli, moduł klimatyzatora do szafy sterującej umożliwiający bezpieczne użytkowanie maszyny w pomieszczeniach o temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza, stelaż na potrzeby dostosowania maszyny do linii przenośników, system wykrywania wysokości kolejnego pakietu czy dodatkową, stała dolną prowadnicę taśmy do opinania pakietów, które nie wymagają zastosowania ruchomej lancy.

Jak TP-733VTS prezentuje się w działaniu?

Dane techniczne

Wydajnośćdo 63 palet na godzinę (dwa równoległe wiązania)
Typ taśmyPP oraz PET
Szerokość taśmy9 mm, 12 mm, 15,5 mm, 19 mm
Zakres siły opinania1100-3200 N (standardowo)
20-1200 N (opcja)
Minimalne wymiary pakietu350 mm x 300 mm (szer. x wys.)
Średnica rolki z taśmą406 mm
733 głowica spinająca
Głowica spinająca wiązarek TP-733 Ares
HMI Siemens 0 monitorowanie stanu czujników w czasie rzeczywistym
HMI Siemens – monitorowanie stanu maszyny i poszczególnych czujników w czasie rzeczywistym

Udostępnij

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

Kolejne produkty

Innowacyjne rozwiązania

TP-733VTS - lanca i opcjonalna stała prowadnica taśmy

Pakujecie gabaryty? My też!

Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu naszych Klientów przedstawiamy rozwiązanie “szyte na miarę”, czyli wiązarki na zamówienie. Jako że to maszyny nietypowe, nadaliśmy im kodowe oznaczenie tp-707.

Uwaga ceny!

Szanowni klienci, informujemy, że w związku z dynamicznie zmieniającymi się cenami surowców, a co za tym idzie produktów gotowych, ceny taśm oraz folii nie są prezentowane. Zapraszamy do kontaktu i przesyłania zapytań.

logo Euro-Band-Serwis

Nasza strona używa ciasteczek w dla funkcjonalności sklepu oraz prowadzenia anonimowych statystyk odwiedzających.

Ze szczegółami możesz zapoznać się w polityce prywatności.

Jeśli nie akceptujesz naszych ciasteczek prosimy o kontakt.

Wiadomośc została wysłana, dziękujemy!

Skontaktujemy się z państwem w ciągu 24 godzin